Hihetetlen mennyire sorsszerű, hogy a legborongósabb napon állok neki a bejegyzésemnek, de ha ez kell a sikeres megvalósításhoz, akkor állok elébe! Kaptunk pár igazán melengető nyári napot még, de remélem ezek jó messzire mennek, mert szeptember van és ŐSZ. Értitek? ŐSZ!!! Úgyhogy ne is szaporítsuk a szót, jöjjön pár igazán kedves könyv, amit őszre ajánlok.
Mit nevezek én olyan könyvnek, amit ősszel a legjobb olvasni? Leszögezem, hogy ez a lista nem éppen azoknak kedvez, akik a több részes, valamilyen témába (vámpíros, középkori, tündéres, tini) tartozó olvasmányokat kedvelik, mert ezeknek nincs köze az évszakok váltakozásához, éppen ezért talán nem lehet kifejezetten őszhöz kötni. Ezek inkább lélek-, vagy életstílus boncolgató könyvek, amiket azért jó hidegebb, esősebb időben elővenni, mert ezzel kompenzálhatjuk a melankólikusabb alaphangulatot. Sokaknak az ősz az elmúlás, a nyár utáni sóvárgás időszaka, amivel egyrészt azért nem értek egyet, mert a világ nem csak sunshine és party, másrészt felfoghatjuk a munka, a produktivitás időszakának, amikor egy új kezdettel nekiesünk a munkának és elkezdjük gyarapítani a vagyont. Persze aki utálja a munkáját, annak kín visszamenni szabi után, de ha ebbe most belemennénk akkor jócskán eltérnék a tárgytól.
Meik Wiking - Hygge
Rengeteget írtam már Meik Wiking Hygge c. könyvéről, de talán nem annyit, ami meggyőzne titeket arról, miért annyira must have. Az ára abszolút fájdalmasan drága, mármint nekem van egy bűvös 3500-as határam amit könyvre ki szeretnék adni, ehhez képest pedig meghaladja egy ezressel. Ennek ellenére én sikeres vonzás törvénye segítségével pont 3500-ért szereztem be, amiről például ITT írtam is. Maga a könyv tele van képpel, hangulatfokozó statisztikai ábrával, és pár olyan meseszép városi fotóval, ami miatt Dániában akarsz élni azonnal, és a végére ez egy picit sem csillapodik. A hygge a dán életérzés, maga a meghittség. Az emberek sokkal jobban átérzik a hyggét ősszel vagy télen, hiszen a gyertya, a meleg takaró, a finom süti, a meghitt családi filmnézés pont olyan, ami a legborongósabb napokat is felmelengeti. Mikor máskor próbáljunk hyggelig-ek lenni, ha nem ősszel? Ez a könyv száműzi a rossz kedvet, a depressziót, sőt még a rosszindulatot is, hiszen ezek nem olyan dolgok amiket drágán kell megvenni, sőt! A hygge lényege az egyszerűség, így ha nyáron irigykedtünk is az ismerőseink luxusnyaralása miatt, most nem kell belemennünk ilyen felesleges érzelmekbe, mert a hyggét nem lehet pénzzel megvenni. Úgyhogy hagyjuk abba a nyafogást a nyár elmúlása miatt, igyunk egy jó teát, és nézzünk valami igazán hygge sorozatot!
Elizabeth Gilbert - Big Magic
Elizabeth Gilbert neve ismerős lehet azoknak, akik olvasták az Ízek, imák, szerelmeket. A Big Magic tipikusan az a könyv, ami mint egy lelkes vagy éppen szadista tesiedzőként áll melletted és ordít veled, hogy fussál mert még van három köröd. Tipikusan az az olvasmány, ami meghallgatja a panaszkodásod, de aztán duplán vág vissza, és elhiteti veled, hogy nagy warrior vagy. Bevallom nem olvastam még végig, pont a harmadánál tartok és már azt érzem, hogy valamit megtört bennem. Érzem, hogy kezdek visszatérni és kezdek ismét lelkes lenni a munkámat illetően. Tény, hogy még nem tartok ahhoz képest sehol, amit kitűztem magam elé, de érzem mekkora tehetség van bennem, és kár lenne ezt a félelmeim miatt elnyomni. Az első fejezet pont a félelem boncolgatásáról szól, és ennyire tüzetesen még sosem olvastam erről az érzésről, és hogy továbbmenjek, kezdem elfogadni és megszeretni. Azért gondolom igazi őszi olvasmánynak, mert a munka miatti hatalmas elvárások miatt az ember képes kiégni és unni az egészet, közben pedig lehet vagy állást kéne váltani, vagy meglátni a jelenlegiben a jó dolgokat. Talán a borongós időben előtörő zaklatottságot ez a könyv éppen annyira tudja átfordítani valami produktivitásra sarkallóra, mint ahogyan az évszakok váltakoznak és mi is a tavasz beköszöntésével megnyugszunk. Mondjuk én nem, de valaki biztos:DDDDDD Én team ősz/tél vagyok:DD
Leiner Laura - Szent Johanna Gimi
Ez egy szokatlan választás, de meg tudom magyarázni. Leiner Laura Szent Johanna Gimi sorozata 8 részből áll, plusz a Kalauzból, és mindegyikét sajnos akkor olvastam, amikor már a legkevésbé voltam gimnazista. Minden páratlan rész szeptemberrel kezdődik, tehát minden könyv egy félévet foglal magába, amiben irrálisan sok minden történik, ami tuti, hogy egyik suliban sem lehetséges. Ha egy végtelenül egyszerű, ám elég érzelemdús könyvre fáj a fogatok, akkor egyszer életetekben olvassátok el Reniék történetét, mert egy az, hogy ez nem egy bugyuta sulis tini dráma, sokkal inkább az összetartásról, érzelmekről és a felnőtté válás időszakáról alkotott színes egyveleg, másrészt úgy érzem ennél jobb sorozattal nem vehettek rá mást, hogy elkezdjen olvasni. Legalábbis nálam ezzel kezdődött minden, és nincs jobb érzés annál, amikor egy random dologról egy könyv jut eszedbe, megannyi emlékkel és érzéssel, és rájössz, hogy az az olvasmány már örökre benned lesz. Oh azok a budai meredek utcák. Mindig elképzelem melyikben lakhat Reni és családja:D
José Silva - Agykontroll
Biztos sokatokat érdekelhet miért hoztam egy agykontroll könyvet őszre, de ennek egészen egyszerű magyarázata van. Novemberben ünneplem egy éves agykontroll gyakorlói évfordulómat, és őszintén mondom, ennél jobb dolog nem történhetett volna velem. Maga az agykontroll és a vonzás törvénye picit egymásból származnak, ugyanis a vonzás törvényének elveinek kreatív alkalmazása az agykontroll. Mondok egy példát. Tudni lehet, hogy maga a vizualizáció egy elég hatékony módja annak, hogy a tudatunkat fellelkesítve produktivitásra sarkalljuk, és hatékonyabban végezzük napi teendőinket. Agykontrollban ezt elmetükrének hívjuk, amit viszont alfa állapotban érdemes végezni, hiszen akkor fogékonyabb az agyunk. Egy másik példa erre a gondolatnagytakarítás, amikor az unásig ismételt önkorlátozó hiedelmeket vétózzuk, és helyére pozitív megerősítéseket ültetünk. Erre a vonzás törvényében nincs kifejezett elnevezés, ott is megerősítéseket használunk. Szóval a lényeg az, hogy ezekkel a praktikákkal sokkal jobban oda tudunk figyelni a munkánkra, sokkal türelmesebbek és energikusabbak leszünk, nem mellesleg nyitottabbak leszünk új emberekre. Mikor máskor kezdhetünk gyakorolni egy kis agykontrollt, ha nem a stresszes, panaszkodó, nyarat sirató munkakörnyezetben?
Ezek lennének azok az olvasmányok, amelyeket ősszel érdemes elővenni és beépíteni az életünkben, hiszen az is egy önkorlátozó hiedelem, ha állandóan azt mantrázzuk magunknak, hogy az ősz szomorkás a nyár vesztesége miatt, és megint vissza kell menni dolgozni, és amúgy is minden el van cseszve. Nem kell egyébként minden egyes gondolattal egyetértenetek amiket olvastok a könyvekben, de érdemes nyitottan állni az újjal kapcsolatban, és a félelem helyett kíváncsiságtól vezérelve élni az életet. Mikor érdemes feltuningolni a szellemet, ha nem az egyik legszomorkásabb időszakban?
Úgyhogy hajrá, olvassatok, lazítsatok, legyetek kirobbanóan jól!
Szép napot!♥